Kdybych znovu žila se svým mužem

Ahoj lásko ♥︎

Určitě jsi postřehla videosérii PROBUZENÍ a otevření KRUHU Žena je láska. 

Možná neznáš tento text nebo neznáš náš domovský web empatia.cz - je o celostním přístupu ke zdraví a životu, můžeš se mrknout, je tam i poradna zdarma, kdybys hledala skutečnou příčinu svých zdravotních potíží.

A tady je článek z empatia.cz:

Kdybych znovu žila se svým mužem

Kdybych znovu žila se svým mužem, byla bych mu víc ženou.

♥ Nechovala bych se k němu z pozice síly, protože to je mužská role, ale učila bych ho síle své lásky. Víc bych ho objímala a hladila než se hádala a bojovala.

♥ Neříkala bych, že k němu budu milá až potom, co bude milý on, protože muž přece nemůže vědět, co to je být milý, ale byla bych k němu milá, aby se naučil, co to znamená a jak je to pro něj výhodné.

♥ Nenutila bych ho žít podle svých očekávání, ale očekávala bych, že bude žít svůj život.

♥ Už bych ho nekritizovala. Tohle s muži s muži moc nefunguje, většinou se zaseknou a nikdy na tuhle "prohru" nezapomenou. Naopak, vždycky, a i za tu sebemenší věc, bych ho chválila.

♥ Víc bych mu naslouchala a méně ho poučovala. Vím už totiž, že muži říkají stejnými slovy něco jiného než ženy. A také že mluví málo, ale co řeknou, na rozdíl od žen udělají.

♥ Nenechala bych se kamarádkami přemluvit k tomu, abych o něm mluvila negativně. Naopak, vždycky bych stála při něm a bránila ho, třeba proti kamarádkám, ale dokonce i proti svým rodičům. Vím už totiž, že když žena následuje svého muže, zvláště v dobách krize, vždy ji to nakonec posílí a o to víc je sama sebou.

♥ Už bych nevyžadovala, aby mi i po letech vyznával lásku před svými kamarády a už vůbec ne před jeho nebo mými rodiči nebo kolegy. A nechala bych na něm, jestli se budeme na veřejnosti držet za ruce.

♥ Pokud bych chtěla, aby opravil kapající kohoutek, zmínila bych, že obdivuji jeho organizační schopnosti, s jakou vždycky dokázal sehnat opraváře (nechala bych na něm, kdy a jak), a jen tak mimochodem bych vyjádřila přání, aby ten kohoutek přestal kapat.

♥ Nenutila bych ho chodit se mnou nakupovat, ale o to víc bych obdivovala, jak dokáže sehnat co je třeba.

♥ Vysvětlila bych mu každý měsíc, že před menstruací a často i během ní budu říkat věci, které tak ve skutečnosti nemyslím - aby to nebral vážně (aby se k smrti nelekal že je našemu vztahu konec).

♥ Domluvila bych si s ním jasné signály - například, když přijdu nahá, mám chuť se milovat. Tomu neodolá žádný muž na světě! Nebo když si dám na hlavu ručník, bolí mne hlava, aby nepodléhal hlubinné krizi že zase něco zkazil.

♥ Už totiž vím, že mlčení ženy je mučení muže a muž je z ženy stále poněkud zmaten.

♥ Nikdy bych mu nekladla nezodpověditelné otázky, protože už vím, že když muž něco neví, je ponížen a bere to jako životní prohru. A také bych o něm už nechtěla, aby rozhodoval, který svetřík mi víc sluší.

♥ Nerozčilovaly by mne jeho ironické poznámky, protože bych už věděla, že to je jako když kluk podrazí holce nohy, tedy způsob pozornosti a vyjádření zájmu.

♥ Nejprve bych ho nakrmila, a až potom bych si s ním povídala.

♥ Nevytírala bych a nezametala pod jeho židlí, když na ní zrovna sedí, protože už vím, že i on v bytě potřebuje svůj bezpečný koutek a je tím ponižován.

♥ Nevyčítala bych mu noviny a televizi, protože už vím, že to jeho způsob relaxace po práci.

♥ Neustále bych mu dávala najevo, jak mi imponuje, a sama bych se ho snažila co nejvíce (něžností, péčí, nebo nahotou) inspirovat. Nikdy bych mu neříkala, že se k sobě nehodíme, protože je tak jinej, ale obdivovala bych ho, jak je krásně jinej.

♥ Omezila bych sledování telenovel a romantických filmů, protože se skutečností nemají pranic společného: programují nás k závislosti ke konzumu, propagovaných předmětů a pomyslných rozkoší. Už také vím, že poměřovat toho mého vyretušovanými krasavci z obrazovky je nesmysl a začátek konce vztahu.

♥ Nepřipravovala bych se na milování pozdě v noci dvacet minut v koupelně, protože vím, že by mi mohl usnout, ale pomilovala bych se s ním a až pak bych šla do koupelny. A i kdyby zpočátku nechtěl, už vím, jak snadné je přemluvit ho k tomu. Při milování bych ho za neustálé chvály stále učila, jak mne potěšit. Už totiž vím, že zatímco žena je desetkrát citlivější než muž, a to na celém těle, muž je skutečně citlivý většinou jen na tom jednom místě, takže evolučně nemůže mít nejmenší ponětí, jak hladit ženu.

♥ uvědomuji si také, že to má v tomto a jiných ohledech se mnou těžké, protože jemu ke spokojenosti stačí, abych přišla nahá.

♥ Kdybych znovu žila se svým mužem, byla bych mu vstřícnou, jemnou a přijímající ženou, a on by pak tím víc byl uvolněným, ale zároveň silným, citlivě na mé potřeby reagujícím a oporu poskytujícím mužem. 

autor: Vlastimil Marek


Pokud jsi přišla nově:

Určitě se podívej na videa Co se mám učit já, protože v nich najdeš své ženské výzvy a svou matici, kterou máš v hlavě a přes kterou vnímáš svět a svého partnera.

Z nich ti bude hned jasné, na čem máš pracovat a hned budeš vědět, která témata jsou přesně pro tebe!

Pokud nemáš mou KNÍŽKU Žena je láska, tak si ji pořiď.

A neprošla kurzem zdarma Žena je láska , tak se na něj určitě podívej....

DĚKUJU TI a pusť se do hledání SEBE.

Občas ti ve tvé mailové schránce ode mne něco přistane.

Což mi připomíná, aby sis nastavila - nebo požádala nějakého muže, aby ti s tím pomohl - aby ti žádný mail z mé adresy miluska@zenajelaska.cz NESPADL DO SPAMU!

Byla by ohromná škoda, kdyby ti utíkalo to, co rozdávám, protože miluju dárky a překvapení.

s láskou a díky Miluška

A dovoluj svému muži nosit tě na rukou ♥︎

Možná je ti vše tak známé a blízké...

Možná tě tvé nitro natolik volá k návratu, že jsi připravena rovnou vstoupit do KRUHU Žena je láska ♡

KRUH ŽENA JE LÁSKA

Společenství KRUHOLÁSEK, které jdou cestou vědomého ženství ke své skutečné podstatě, pečují o sebe a užívají si cesta vědomého partnerství, pokud v něm jsou ♡

PŘIDÁŠ SE TADY:

KRUH Žena je láska
Kruhem aktuálně prochází nebo prošlo 0 žen.

Jestli může někdo změnit svět k lepšímu

pro nás,

pro naše partnery,

pro naše děti,

jsme to my ženy!

Dole můžeš přidat dotaz / komentář.

(Email se nezobrazí.)

 1. Martina napsal:

  Ahoj Miluško, ke stránkám empatia jsem se dostala náhodou po půlroční nemocenské ke konci roku 2018, když jsem hledala duchovní příčiny své nemoci a tam jsem našla, že mám hledat ženskou cestu. Na stránkách jsem se moc neorientovala a zrovna byl otevřený kurz tolerovat je láska, tak jsem se přihlásila. Vše mě nadchlo a už pokračuji v kurzu celostního zdraví + balíček dalších kurzů, ale pořád mi chybí kurz žena je láska nebo klub či kruh, jsem již na čekací listině a nemůžu se dočkat, mám už projeté všechny webináře žena je láska, kde jsem zjistila, že jako spousta jiných jsem dělala vše špatně. Svého manžela miluji a on mě, a strašně ráda bych vše napravila, prosím, kdy se budu moct taky účastnit? Za odpověď děkuji a za to, co učíš ještě mnohem víc. S láskou Martina

 2. Marie napsal:

  Nepřidala jsem se protože víc jak 20 let bojuji s depresemi a ty mne omezují v komunikaci s lidmi, s hledáním partnera a s chutí dělat něco nového. Vaše programy jsou však určitě velice prospěšné a naučné a pro pro mnoho žen důležité.

 3. Aya napsal:

  Ahoj Miluska, videla som vsetky videa v kruhu zena je laska a viem ze to co robis pre zeny a tym i pre cele ich rodiny je spravne a v sucasnosti dolezite.
  Nepridala som sa vsak preto lebo nechcem zit so sucasnym manzelom. Potrebujem opacnu radu: ako odist zo vztahu ked sme jeden na druhom zavisli. Ja financne – mam nizky zarobok a on je zavisly na mne ako nedospele dieta na matke alebo „upir“ nalepeny na mna, ktory mi odsava energiu a znizuje sebavedomie kritikou, negat. myslenim… z toho co mi zrkadli viem ze ma uci komunikacii, akcii, neponizovat sa a viac sa milovat… ale bojim sa mu povedat o tom co chcem ja lebo reaguje vacsinou negativne, hnevom, vyhrazkami…a mna to obera o silu a energiu… taky zacarovany kruh, ktory neviem kde a ako pretat.
  SJL nepomohlo aj na ZCZ som bola a s tym trochu pracujem.

 4. anonym napsal:

  Nepřidala jsem se, protože jsem četla knihu a to mi stačí (kniha se mi líbila). Myslím si, že všechno vím (sama od sebe, ještě než jsem četla knihu). Když jsem si však teď přečetla článek Vlastimila Marka, tak vidím, že jsem vždy všechno nedělala správně (u bývalého mi hodně vadilo, když se nechtěl držet na ulici za ruku a u současného zase vytírám pod jeho židlí, i když na ní sedí, což mu někdy vadí).

  Další důvod, proč jsem se nepřidala je ten, že mne nedokáže žádný kluk uspokojit (jak bych si to představovala), a tak teď nemám důvod se vztahem s mužem zabývat (není motivace). Protože ač jsem vše dělala správně, tak kluk většinou za moc (ve vztahu) nestál a díky tomu jsem s každým neměla touhu po čase spát. Což klukům asi dost vadilo. Jakmile mě kluk přestane přitahovat psychicky, tak mě nepřitahuje ani fyzicky. Bohužel mě všichni přestali po čase psychicky přitahovat. Aby mě kluk nepřestal psychicky přitahovat, tak bych se mu musela líbit jenom já a musel by mi dávat najevo, že jsem pro něj (jako partnerka) na prvním místě a to ne kvůli mě protože to tak chci, ale protože by to byla pravda. A to nikdo nesplnil (maximálně to dělal kluk kvůli mě, ale takového, kterému se sexuálně nelíbí jiné holky a zároveň aby se on líbil mě, jsem nepotkala).

  Takže jsem téma muži uzavřela s tím, že pokud někdy potkám muže, který bude splňovat moje podmínky, tak se budu vztahu věnovat, ale jinak mi je jedno, jestli mám vztah a nebo ne. Měla jsem vztahů málo, ale první vážný vztah byl s klukem, který se mi už teď nelíbí a nechtěla bych s ním chodit. Další vztah jsem měla s klukem, se kterým jsem nedokázala vzájemně komunikovat (když jsem mu říkala o pocitech, tak mi vůbec nerozuměl a když mi říkal on o chladném srovnávání holek dle toho jak vaří atd. tak se mi přestal líbit tím, že takto přemýšlí – k tomu balil hodně holek i když jsem u toho byla). No a současný kluk zase nevydělává žádné peníze, mě ale také nebaví chodit do práce, takže tomu rozumím (ale asi se ke mně nehodí, když mě nebaví chodit do práce, tak se ke mně hodí kluk, kterého to baví, abychom se doplňovali). A tomuto současnému klukovi se také sexuálně líbí jiné holky, takže mě přestal vzrušovat (ten současný to ale kvůli mě už nedává najevo, ale kdyby měl na výběr mít více holek, tak by se mu to líbilo). Takže zatím se ke mně žádný kluk nehodil – o nápadníky jsem nikdy nouzi neměla, ale jsem schopná se zamilovat tak do 1 kluka z 1000 (a bez zamilovanosti si s klukem nic nezačnu), tedy možná že nějaký hodící se zájem měl, ale nezamilovala jsem se do něj (to já neovlivním, do koho se zamiluji nebo ne – většinou to bylo víceméně na první pohled).

  PS. zažila jsem na krátký čas, aby kluka nepřitahovaly žádné jiné holky a to na začátku vztahu, když byl do mě zamilovaný (většinou do doby, než jsme spolu začali spát, než mě „získal“, ale u jednoho to bylo naopak na nějaký čas poté od doby, co jsme spolu začali mít sex)

  No a jelikož se v knize psalo o tom, že je u všech kluků normální, aby je sexuálně přitahovalo více holek a že to nemám řešit (jenže já s takovým klukem nemůžu být – maximálně kdyby mi řekl, že to je tělesná funkce a já jsem u něj na prvním místě A ŘEKL BY TO I TÉ HOLCE), tak by mi to nevadilo. Jenže když kluka nějaká holka vzrušuje, tak jí málokdy řekne něco, při čem má téměř jistotu, že ho daná holka odmítne (že pro něj nic neznamená, pouze ho tělesně vzrušuje pro sex). A taky mi připadá divné, jak někoho může sexuálně vzrušovat cizí člověk, kterého nezná (já když se zamiluji do cizího kluka, kterého neznám, tak si u něj představuji/domýšlím na základě jeho vzhledu a všech věcí, které o něm vím, jaký je to asi člověk, jakou má povahu – pak mě začne přitahovat i když se moc neznáme ..znamená to, že kluky vzrušují cizí ženy, protože je neznají a mohou si u nich domyslet „vnitřek“ jiný, než má jejich žena, a tedy jim ve vztahu něco „chybí“?).

  Já si myslím, že pokud by byly ženy monogamní (a zároveň od partnera vyžadující monogamii) a kluci polygamní, tak by se k sobě nehodili. Pokud by byly ženy monogamní a kluci polygamní, ale každý by si jel to svoje jen sám za sebe a nic by od partnera nevyžadoval, tak by byla blbost, aby se v přírodě rodilo 50 procent mužů a 50 procent žen (měl by se přirozeně rodit 1 muž na 5-10 žen, aby měl každý svůj „harém“ monogamních žen). Když by to tak bylo od přírody přirozeně, tak by se to tak rodilo. Pokud tedy není přirozené zabíjení se mezi muži a to, že ten nejsilnější který ostatní zavraždí pak dostane „jejich“ ženy. Podle mě je od přírody přirozené to, že se rodí 1:1 pohlaví proto, že na jednoho kluka připadá jedna holka, a konkurenční boj nám byl např. ve škole vnucen. Holkám to nutí stejně jako klukům, a přesto se tak nechovají – je to tím, že holky konkurenční boj nemají v povaze zatímco kluci ano a nebo protože kluci jsou víc ovlivnitelní? A nebo je to tím, že kluci jsou „nastaveni“ tak, aby se snažili být nejlepší (ve smyslu nejlepší pro někoho = plnit někomu přání/pracovat pro něj). A tak když se po dětech od mládí vyžaduje konkurenční boj, tak kluci „podlehnou“ a holky ne, přičemž v povaze to nemá ani jedno pohlaví? A nebo je pravda to, že holky jsou monogamní (a zároveň vyžadující monogamii) a kluci polygamní (a zároveň vyžadující monogamii) a tudíž se k sobě muž a žena od přírody nehodí? Nebo jsou holky přirozeně monogamní, ale monogamii od partnera nevyžadují a jenom já jsem vyjímka, která se k nikomu nehodí? To jsou těžké otázky, ale rozhodla jsem se začít od sebe = dokud nebudu mít motivaci (tzn. kluka, který za to stojí), nebudu se vztahy zabývat.

  (jinak se vším, kromě monogamie/polygamie, v knize souhlasím a vždy jsem vedla vztah v podobném duchu a divila jsem se tomu, jak se běžně holky ve vztazích chovají a že většina vztahů co vidím kolem sebe za moc nestojí a většinou mi připadalo, že dělá „blbosti“ ta žena – např. zbytečně bojuje s mužem, hádá se, poučuje.. někdy jsem i holkám svým příkladem ukazovala, jak se to má dělat a snažila jsem se jim nenápadně napovědět)

 5. Hanka napsal:

  Nepřidala jsem se jen proto, že jsem to nestihla. Než jsem si udělala čas na videa už byla pozdě. Udělat si čas…v tom to bude.

 6. Hanka napsal:

  Ahoj Miluško i Ivane,
  vaše videa jsou mně vždy inspirací v poznávání souvislostí, zkoumání sebe, web empatia se svými duchovními příčinami zdravotních potíží je bezvadný, děláte nesmírný kus záslužné práce,sleduji vás už několik let:-)) děkuji :-)) vždy mne fascinuje, jak jdete přímo na věc, s ničím se moc nepáráte a polopaticky to všem naservírujete, většinou to potřebujeme, takové nakopnutí :-)) já partnera nyní nemám, tak se spíše zabývám zkoumáním sebe, sebe-vědomím, toho, co jsem měla dělat a nedělala ve vztahu, ale čerpám i řadu myšlenek z vašich aktivit pro zlepšování vztahů s rodinou a zkoumání důvodů, proč partnera nemám, co se mám ještě naučit, jak dosáhnout, toho – cítit se naplněně a šťastně:-) nejsem moc příznivec skupinové práce, potřebuji k tomu lidi, co dobře znám, důvěřuji jim, potřebuji svůj čas, až pocítím intuici, popravdě někdy hodně tlačíte 🙂 a čouhá z toho komerční záměr a malinké klišé, ale chápu, že je to nutné…..a nejsem si také jistá, kde jsou ty hranice pro pasivitu žen, vše to chce asi tu čínskou rovnováhu :-))přeji vám hodně úspěchů a těším se na další inspirace :-)) ještě jednou děkuji, zdraví Hanka

 7. iva napsal:

  Nepřidala jsem se. Ptala jsem se, čemu se bráním.
  Bráním se i psychoterapii, ačkoli vím, že mám problém.
  Problémy mi jdou do zdraví. A mám dojem, že kdybych s tím přišla za psychologem, bude na mě koukat s otevřenou pusou. A navíc mi vyhovuje vlastní tempo. Za poslední rok jsem se naučila se sebou pracovat.
  Taky tady jsem měla pocit, že mám opačné problémy než ostatní, i když tam v hloubce jsou stejné.
  Můj muž mě nosí na rukou.
  Připadám si provinile, těch věcí, co pro něj můžu udělat já, moc není. A pořád mě napadají nové a nové věci k mému problému, samy od sebe, když si bylinkama léčím svoje zdravotní problémy.
  Ve videích jsem našla nějaké inspirující myšlenky (viděla jsem jich jen pár) – jedna myšlenka na půlhodinové video. Nebaví mě koukat na „filmy“ (téměř žádné) a nejsem na to zařízená (při vaření a uklízení si raději zpívám nebo přemýšlím). Zbytek je podpora nebo možná „rozmazlování“ (tvrzení hezkých věcí o někom, o kom vlastně nic nevím), které je mi protivné – budu si muset ujasnit proč. A moc děkuju za inspiraci k ujasnění pojmu „ženskosti“ – musím si z těch ženských témat (nebo ženských podob) vybrat nějaké, které mi bude blízké. Není to „jedna žena z davu“, s davy žen mám (zatím?) problém. V životě si připadám jako outsider, který má úplně jiné problémy než všichni ostatní, a taky je řeší úplně jinak.
  Tady taky, proto jsem se nepřidala.

  Každopádně děkuju za inspirativní myšlenky, které sbírám, kde se dá – a chci i nadále jít vlastní cestou. Je to větší „vzrůšo“ – i když bloudím.

 8. johanka napsal:

  Miluško,si skvelá.Som nadšená z Tvojich vídei.Rada si ich púšťam opakovane pri varení.Robíš záslužnú vec.Pretváraš ženský svet a tým aj celú spoločnosť.Som na ceste dlhé roky.Rada sledujem mnohých ,ktorí vybočujú z radu.Som Ti vdačná za inšpirácu.Mám pocit,že si vystačím sama,že nepotrebujem byť v komunite a pretriasať svoje problémy.Aj také ženy existujú.Som so sebou spokojná.Posunula som sa o veľký kus cesty za 15 rokov,čo sa venujem vzťahom, divokým bylinkám,spievaniu,pobytu v prírode ,cvičeniu a liečebným kodom.Vediem skupinu seniorov ako žiť aj bez doktorov.
  Som rada v Tvojej prítomností ,lebo Tvoje nadšenie a entuziazmus ma hladí po dusi.Nikdy si nenechám újsť ,čo hovoríš.Som Tvojou obdivovateľkou.Si mojím vzorom.
  Nemáme TV,preto si vyplňam čas sledovaním rôznych webinárov.Učiť sa nové veci,je moja vášeň. S láskou Johanka

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů