Ubližuje mi

Ahoj lásko ♥︎

Dnešní téma je ubližování...

Pokud víš, že odpuštění je tvůj životní úkol, že máš potíže vyrovnat se s minulostí (najdeš to v lekci Co se mám učit já a teď jen stručně - pokud jsi Kov nebo máš dvojky ve svém datu narození), pak se podívej na kurz Odpustit je láska na AKADEMII CELOSTNÍHO ZDRAVÍ.

→ Odpustit znamená zbavit se něčeho nepříjemného, co neseme na svých vlastních zádech.

→ Odpustit znamená nechat být staré věci, které už nezměníme a vypustit smutek, zlobu a křivdu sám ze sebe.

→ Odpuštění je proces, který potřebuju já sama, protože mne samotnou staré křivdy trápí a svazují můj další život.

→ Díky starým křivdám si kazím celou svou budoucnost, proto kvůli sobě bychom měli odpouštět. 

Mně v odpouštění obecně pomáhá několik přístupů. Třeba pomohou i tobě.

 1. Naučila jsem se vnímat život z nadhledu.

  Všechno, co se mi děje, se snažím vnímat jako vyšší záměr Vesmíru. Proto mou nejkrásnější pohádkou, která se stala mou biblí, je knížka Malá duše a Slunce. Je o tom, jak sem přicházíme učit se nějakým věcem, a jak k tomu, abychom se ty věci učit mohli, nám pomáhají druhé duše, druzí lidé. Pokud se tedy mám učit odpouštět, tak z tohoto principu potřebuju, aby mi někdo ubližoval. 

 2. Vnímám každého člověka tak, že dělá všechno nejlépe, jak umí.

  Možná dělá opravdu hrozné věci, ale kdyby to uměl dělat jinak a lépe, určitě by to tak dělal. Snažím se nesoudit a nevyvyšovat se nad druhé, kteří ještě nezvládli to, co jsem zvládla já. Pokud vnímám člověka tak, že dělá vše, jak nejlépe umí, pak se za nic na nikoho nemůžu zlobit ani se ničím trápit, co udělá. Pohlížím na každého i na sebe jako na malé dítě. Co uděláš, když ti malé dítě řekne, že jsi ošklivý debil a ještě tě nakopne? Budeš se s tím trápit celý život, budeš se cítit ukřivděná, budeš z toho smutná a budeš potřebovat, aby se ti omluvilo? Určitě ne. Řekneš, že je malé a nechtělo. Tak přesně takhle přistupuju k „velkým“. Taky nechtěli.

 3. I já jsem malé dítě, které dělá věci nejlépe, jak umí, ale stejně dělá chyby.

  I já ubližuju jiným lidem, i já dělám věci, které druhé trápí, zlobí, jsou z nich smutní. Jenže co už s tím, když se to stalo? Minulost nevrátíš a nejde ji změnit. I já sama si odpouštím své přehmaty a po ničem jiném netoužím, než neubližovat druhým, a pokud se to stane, chci, aby mi odpustili. Proto se omlouvám ráda a často. Druhým i sobě.


Pokud jsi přišla nově:

Určitě se podívej na videa Co se mám učit já, protože v nich najdeš své ženské výzvy a svou matici, kterou máš v hlavě a přes kterou vnímáš svět a svého partnera.

Z nich ti bude hned jasné, na čem máš pracovat a hned budeš vědět, která témata jsou přesně pro tebe!

Pokud nemáš mou KNÍŽKU Žena je láska, tak si ji pořiď.

A neprošla kurzem zdarma Žena je láska , tak se na něj určitě podívej....

DĚKUJU TI a pusť se do hledání SEBE.

Občas ti ve tvé mailové schránce ode mne něco přistane.

Což mi připomíná, aby sis nastavila - nebo požádala nějakého muže, aby ti s tím pomohl - aby ti žádný mail z mé adresy miluska@zenajelaska.cz NESPADL DO SPAMU!

Byla by ohromná škoda, kdyby ti utíkalo to, co rozdávám, protože miluju dárky a překvapení.

s láskou a díky Miluška

A dovoluj svému muži nosit tě na rukou ♥︎

Máš pocit, že by mohlo něco z toho, co tu řešíme, pomoci jiné ženě?
Tak jí pošli odkaz, sdílej, posílej dál.
Já ti za všechny zachráněné ženy DĚKUJU ♥︎

Možná je ti vše tak známé a blízké...

Možná tě tvé nitro natolik volá k návratu, že jsi připravena rovnou vstoupit do KRUHU Žena je láska ♡

KRUH ŽENA JE LÁSKA

Společenství KRUHOLÁSEK, které jdou cestou vědomého ženství ke své skutečné podstatě, pečují o sebe a užívají si cesta vědomého partnerství, pokud v něm jsou ♡

PŘIDÁŠ SE TADY:

KRUH Žena je láska
Kruhem aktuálně prochází nebo prošlo 0 žen.

Jestli může někdo změnit svět k lepšímu

pro nás,

pro naše partnery,

pro naše děti,

jsme to my ženy!

Dole můžeš přidat dotaz / komentář.

 1. Majka napsal:

  Miluško, já jsem tak vděčná za tvá videa. Za všechno, co pro nás děláš…..Toto video se dá přiřadit i k jiným vztahům, třeba k mamince, k příbuzným……Jak jsem ráda, za toto video… Moc děkuji 🙂 Majka

 2. Barča napsal:

  Ahoj Miluško,
  Toto video jsem asi moc nepochopila. Radíš vždy abychom změnili svůj přístup a věci se dají do pohybu ale v tomto případě rada odejít od partnera mě šokovala, já myslela, že tento přístup může vyléčit všechna partnerství tak kde vlastně poznat tu hranici kdy má cenu se ještě snažit něco změnit a kdy už je to tak devastující, že je lepší to prostě ukončit?

  • Miluška Matoušová napsal:

   Ahoj Barčo, rozumím ti, ta hranice je opravdu velmi tenoučká 🙂 Partner je vždy tvůj učitel a učí tě dvěma věcem – lásce k sobě a lásce k němu. Pokud máš málo sebelásky, necháš si líbit všechno, a tak si přitáhneš partnera, který ti bude ubližovat a dávat ti najevo, jaká jsi onuce, abys narazila tvrdě na dno a pochopila, že nejsi a že takovou „lásku“ nepotřebuješ – a pak je potřeba odejít. Nebo alespoň na čas se oddělit, dát si měsíc, dva pauzu, abyste si oba rozmysleli, zda se milujete a chybíte si, nebo ne. Čas ukáže všechno. Pokud je mezi vámi láska, pokud ti partner alespoň někdy dává najevo, jak moc tě miluje, pokud ty ho miluješ, pak má smysl se snažit, pak je šance všechno změnit. Často ale jsou ženy se svými partnery kvůli dětem, domu, penězům, rodičům, ze strachu ze samoty, … vůbec tam žádná láska není, nechají si ubližovat úplně ve všem, to pak nemá žádný smysl v tom vztahu zůstávat. Už je to jasnější? 🙂 s láskou Miluška

  • Liduška napsal:

   Ahoj Barunko, taky jsem měla patnera, který mi ubližoval. Nebil mě, ale ubližoval mi psychicky. nechápala jsem, proč, když ho miluju upřímně a jednám s ním narovinu, on má potřbu mi lhát a mít tajnosti. Ano možná měl pocit, že nemá volnost. Ale oba jsme dělali na směny a on měl směn míň než já, takže měl času pro sebe poměrně dost. Zneužíval mojí důvěry a psal si i s jinými ženami. Vždy si mě k sobě znovu přitáhl sexem – který nám fungoval skvěle a hezkými chvílemi. Ale vzápětí zase udělal něco, co mi ublížilo. No……tvrdil mi, když se se mnou rozcházel, že se nemůže dívat na to, jak se trápím a že mě má moc rád a váží si mě. Že potřebuje být sám. Že nemá nikoho jiného. No….já mu to uvěřila a měsíc po našem rozchodu, kdy mě stále vyhledával a chtěl se se mnou přátelit jsem zjistila, že už to nějakou dobu táhne s naší společnou kamarádkou. Já sice něco tušila, i jsem se ho na to zeptala, ale stále si stál na tom, že ona má přece partnera a on nikoho nemá, že chce být sám, ale prostě…………DOVOLILA JSEM MU, ABY MI UBLIŽOVAL. Ano moc to všechno bolelo, byl to bolestivý a náročný rok, protože jako s hadrem se mnou jednal nejen on, ale také moji nařízení v práci. Velice intenzivní kurz sebelásky (hihi). V práci už nejsem a s ním také ne. Pokouší se komunikovat, ale já ho ve svém životě nechci vůbec. Ne proto, že bych ho nenáviděla. Proto ne. Miluju ho stále právě proto, že si uvědomuji, jak to všechno bylo důležité. Ale vše jsem mu už řekla a nemám mu už víc co říct. Stále to bolí a tak to dělám kvůli sobě. Nechci ho vidět ani s ním mluvit. Možná, že jednou, až to přebolí tak to zvládnu. Ale co vím jistě je, že po tomhle pekelném roce už nedovolím nikomu, aby mi ubližoval.

   MILUŠKO – moc děkuju za odpovědi a rady a za to, že mám konečně návod, jak na sobě pracovat jako na ženě. Kdysi byly doby, kdy jsem jí být nechtěla, protože jsem nevěděla jak. Teď už to vím a chci jí být. Takže děkuju. Krásný den Liduška

 3. Bohdana napsal:

  Milá Miluško, milé ženy, je tak úžasné, jak to funguje a je stále co, se učit. Děkuji Ti Miluško, z celého srdce, za Tvá videa a webináře, tohle by měly slyšet, vidět vsechny ženy. S úctou Bohdana

 4. jana čížková napsal:

  Výborné video.

 5. Bára napsal:

  Miluško 🙂 moc děkuji za krásnou a pravdivou lekci 🙂 🙂 🙂 Bára

 6. Jana napsal:

  Jó Miluško, toto je nejlepší video! Ano, jak kritizujeme partnera, tak bychom si měli uvědomit, že hovoříme o sobě – děláme to prostě sobě, a partner je naše pouhá projekce. Stačí svět pozorovat, dojdeme k sebepoznání. Je to to nejlehčí, jak se můžeme uvidět, pak škytnout – jé to je moje, takhle se sebou zacházím, v tu chvíli si to uvědomit a zmizí to navěky. ( no, možná to člověka někdy prozkouší, je to však nevratné).
  Moc tě zdravím Jana

  • Miluška Matoušová napsal:

   Jani, jsem šťastná 🙂 tohle video jsem natáčela hlavně pro tebe ♥︎ mám ohromnou radost z tvé odpovědi! s láskou Miluška

 7. Schönová Zdenka napsal:

  Vy jste prostě MOUDRO. Tohle by potřebovala vědět a umět každá žena. To by ubylo trápení na světě. Jenže je to v praxi těžké. Ve škole nás to měli učit! Děkuji nahoru, že mi bylo dáno Vás poznat ! Zdenka

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů