Jak zařídit dovolenou, aby ses nestrhala

Ahoj lásko ♥︎

Víš, kdy jsem zažila první nejkrásnější dovolenou v životě? KDYŽ JSEM JI PŘESTALA ORGANIZOVAT...

POKUD JSI NEČETLA NA EMPATII MŮJ ČLÁNEK K TÉ VELKÉ UDÁLOSTI, TADY JE:

Se svým mužem na motorce = intenzivní trénink ženství

Jaká je tvá představa ideální dovolené se svým mužem? Je to projet motorkou Evropu? Moje představa byla tedy rozhodně jiná. Až do letošního léta ...

Ivan miluje motorky, ale teprve před nějakým časem se nám podařilo, že si mohl pořídit takovou, kterou chtěl. Silnou a výkonnou. A začal mluvit o naší motorkářské dovolené. Nadšená jsem nebyla.

Občas mě vyvezl na výlet po Čechách a já se stále méně bála a stále víc se mi to líbilo. Přesto jsem si dovolenou představovala jinak. Přece jen sedět 14 dní na motorce v motorkářské kombinéze a v helmou na hlavě?

Věděla jsem ale, jak Ivan motorky miluje. Jak moc a jako dlouho už po tom, co plánoval, touží. A tak jsem maličko se strachem souhlasila, že pojedeme. Řekla jsem mu, že vůbec nevím, co budeme potřebovat, co je třeba zařídit, koupit.

\"Všechno zařídím já\", řekl a taky to tak bylo. Nestarala jsem se vůbec o nic.

V duchu jsem si říkala, jak to zvládnu. Jak dokážu, abych mu nekazila radost z něčeho, na co se tolik těší, když mě to nebude bavit a budu z toho otrávená. Tak moc jsem si přála být vnitřně nažhavená motorkářka - pro něj! Tou jsem ale nebyla. Tak jsem alespoň mlčela a neříkala mu o svých obavách.

Když se blížil čas odjezdu, pomaličku mě Ivan vtahoval do plánů a příprav. Jen tak, že mě žhavil, neúkoloval. A já začala být zvědavá. A začala jsem se těšit - na volné dny s ním, kde a na čem jsem přestala řešit.

Všechno sbalil - sám. Všechno zorganizoval a zařídil - sám. Já si jen na hromádku dala pár svých svršků. A vyrazili jsme.

Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského sedla. Já dnes dodávám, že i ze sedla motorky. Kdo na ní neseděl, neporozumí. Je to naprosto jiný pohled i pocit, než z auta. Cítíte vůni vzduchu, teplo a vítr, vidíte vše z výšky. Pocit volnosti, nespoutanosti a svobody. Skutečně. A přišlo pro mě i něco dalšího, co jsem vůbec nečekala.

Na začátku cesty jsem měla potřebu dívat se dopředu na silnici. Hlídat a kontrolovat, kam jedeme. Řídit s Ivanem. A tak mi občas přišlo, že měl něco udělat jinak, že zatočil takhle a zabrzdil jinak.

Kontrolórka je v nás ženách zažraná neuvěřitelně - znáš to taky?

Jenže jsem ti to pak neužívala. Nestíhala jsem pozorovat krajinu a užívat si ten skvělý pocit volnosti. Byla jsem v křeči, jak jsem řídila taky. A pak jsem si řekla - kašlu na to!

Copak se chce Ivan vybourat? Musím kontrolovat, jak řídí? Copak se bez mé kontroly vybouráme? A když ho budu kontrolovat, tak se nevybouráme?

A přestala jsem \"řídit\". A pak se to stalo.

Vnímala jsem jen Ivanovo tělo mezi svými stehny. A motorku pod zadkem, která se nakláněla na jednu nebo druhou stranu. A moje tělo, které se poddalo. Splynulo s tím rytmem, podřídilo se pohybům Ivanova těla a motorky. Bylo to stejné jako milování. Když přestaneš kontrolovat akci a necháš to plynout, poddáš se rytmu a tempu a necháš přemýšlení nad tím, jak to dělat. Ale JEN to vnímáš. Jak se to děje SAMO 🙂

Sedět na motorce za svým mužem je skvělý trénink našeho ženství! Nechat svého muže \"řídit\" a dát mu důvěru, že to zvládne i bez naší kontroly. A jen se poddat. Pasivně. A pak taky přijde odměna. Jako mně.

Prožila jsem krásnější dovolenou než v Karibiku!

Ivan, ačkoliv si plnil svá motorkářská přání, udělal všechno pro mě. Abych já byla spokojená a aby mně se to líbilo. Překvapoval mě tím, co naplánoval a mně přišlo, že nemůžu dělat nic jiného, než ho chválit a chválit. S nadšením a radostí, jak úžasně všechno zařídil. Protože to tak bylo.

A když mi řekl, že ho nikdy ani nenapadlo, že by jezdil na motorce sám beze mě, že chce všechno dělat se mnou, opravdu mi došlo, že úplně každý muž je nejraději se svou ženou. Pokud ji miluje a pokud ona mu projevuje úctu, dává mu najevo, že ho potřebuje a naplňuje jeho mužství, pak všechno chce dělat jen s ní. Chodit na ryby, hrát golf, dívat se na fotbal nebo jezdit na motorce.

Celou dovolenou jsem prolenošila a Ivan se o mne staral jako o princeznu. Udělal všechno, co mi viděl na očích. Prožila jsem nejkrásnější svou dovolenou! Kdy já jen udělala maličký krůček a on mě zasypal odměnou. Mé obavy, že tahle dovolená bude jen pro něj, a já se jen svezu, dopadla téměř obráceně. Vlastně ne - šťastní jsme byli oba. Spolu.

S láskou Miluška


Pokud jsi přišla nově:

Určitě se podívej na videa Co se mám učit já, protože v nich najdeš své ženské výzvy a svou matici, kterou máš v hlavě a přes kterou vnímáš svět a svého partnera.

Z nich ti bude hned jasné, na čem máš pracovat a hned budeš vědět, která témata jsou přesně pro tebe!

Pokud nemáš mou KNÍŽKU Žena je láska, tak si ji pořiď.

A neprošla kurzem zdarma Žena je láska , tak se na něj určitě podívej....

DĚKUJU TI a pusť se do hledání SEBE.

Občas ti ve tvé mailové schránce ode mne něco přistane.

Což mi připomíná, aby sis nastavila - nebo požádala nějakého muže, aby ti s tím pomohl - aby ti žádný mail z mé adresy miluska@zenajelaska.cz NESPADL DO SPAMU!

Byla by ohromná škoda, kdyby ti utíkalo to, co rozdávám, protože miluju dárky a překvapení.

s láskou a díky Miluška

A dovoluj svému muži nosit tě na rukou ♥︎

Možná je ti vše tak známé a blízké...

Možná tě tvé nitro natolik volá k návratu, že jsi připravena rovnou vstoupit do KRUHU Žena je láska ♡

KRUH ŽENA JE LÁSKA

Společenství KRUHOLÁSEK, které jdou cestou vědomého ženství ke své skutečné podstatě, pečují o sebe a užívají si cesta vědomého partnerství, pokud v něm jsou ♡

PŘIDÁŠ SE TADY:

KRUH Žena je láska
Kruhem aktuálně prochází nebo prošlo 0 žen.

Jestli může někdo změnit svět k lepšímu

pro nás,

pro naše partnery,

pro naše děti,

jsme to my ženy!

Dole můžeš přidat dotaz / komentář.

(Email se nezobrazí.)

 1. Jana napsal:

  Proč se stane, že muž vymyslí dovolenou, dá mi ji schválit a já to udělám, pochválím a už se jen těším, ale v tom on si najednou vymyslí, že nemůžeme pro tyhle a tyhle a další důvody odjet a tak (bohužel) zůstaneme doma, a on všude rozhlašuje, že jsem si nemohla vybrat z žádných, co mi nabízel (ale to je jen další jeho výmysl) a tak se stane, že nikam neodjedeme.

  • Miluška Matoušová napsal:

   A proč ji nenecháš, aby vše zařídil sám? Stále se ptáš na to stejné – proč tvůj muž přebírá tvou aktivitu – tak přestaň aktivovat ty! Pak to udělá on 🙂 celé… s láskou Miluška

   • Jana napsal:

    Miluško, zařizoval a vybíral sám. Chtěl po mě, aby z těch dovolených, co vybral,abysme společně vybrali jednu, že by byl rád. A tak jsem také udělala pro jeo názor, že prý bude rád, abysme odjeli, aby se mi tam líbilo, chtěl, abych byla šťastná přesně tak, jak popisuješ, že pro tento pocit muž udělá vše. A tak se stalo.
    Já vyhověla jeho prosbě a on byl za to rád.
    Tak nevím, proč se tak stane.

    • Miluška Matoušová napsal:

     Děje se ti to pořád a opakovaně, určitě tam nějakou aktivitu dávat musíš, to jinak není možné. Zkus to udělat tak, že řekni, že ti je to jedno, ať rozhodně a překvapí tě, udělej to jednoduše tak, aby v tom nebylo ani kousek z tvého rozhodnutí. Zkus 🙂 s láskou Miluška

 2. Klára napsal:

  Proč se někdy stane, že muž je zvyklý zařizovat dovolenou a najednou řekne své partnerce, ať taky něco vymyslí a zařídí sama?

  • Miluška Matoušová napsal:

   Myslím že proto, že se necítí dost chválený a oceňovaný za to, že to dělá 🙂 tak chce, aby jednou dovolenou zařídila ona a taky ji nepochválí, naopak najde něco, za co ji bude moci pohanět… s láskou Miluška

 3. Blanka Jamborová napsal:

  Milá Miluško a Ivane, díky Vám se učím trpělivosti,vděčnosti, hodně na sobě pracuji,učím se být ženou se vším všudy.Věřím,až nastane ten správný čas, tak můj muž přijde a bude mě nosit na rukou.Moc děkuji.Blanka.

 4. Šárka napsal:

  Milá Miluško, od té doby, co vás s Ivanem znám a poslouchám vaše videa, jsem se zbavila svých strachů a obav, více se raduji a lépe se cítím. Za to vám oběma patří veliký obdiv a ještě větší dík. S láskou
  Šárka

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů